PRZYLGOWE CZY BEZPRZYLGOWE?

Nowoczesna technologia oferuje nam nowoczesne rozwiązania, a jednym z nich są drzwi bezprzylgowe. Czym różnią się od tradycyjnych i w jakiej sytuacji stanowią lepszy wybór?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo poniżej.


BUDOWA
Różnica między drzwiami przylgowymi, a bezprzylgowymi leży w wykończeniu krawędzi ich skrzydła. Te ostatnie tworzą z ościeżnicą jednolitą płaszczyznę (w przeciwieństwie do drzwi przylgowych, które posiadają charakterystyczne wcięcie) i są wyjątkowo popularne, np. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce oraz dużej części Europy wciąż stosuje się przede wszystkim drzwi przylgowe, co w dużej mierze wynika z tradycji.
Dobrze jest poznać cechy obu typów drzwi – zarówno ich zalet, jak i wad – co pozwoli dokonać trafniejszego wyboru.

TRWAŁOŚĆ
W Polsce wciąż panuje popularne przekonanie o większej trwałości drzwi przylgowych. Prawda jest jednak taka, że drzwi bezprzylgowe również posiadają wzmacniany ramiak, dzięki czemu trwałość obu modeli jest porównywalna. Fakt, drzwi przylgowe posiadają nieco lepsze właściwości akustyczne, jednak różnica jest praktycznie niezauważalna.

BEZPIECZEŃSTWO
Jeśli weźmiemy pod uwagę „przyjazność” obu modeli dla otoczenia to drzwi bezprzylgowe rzeczywiście gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Ich zalety docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci – brak wcięcia sprawia, że nie ma ryzyka przytrzaśnięcia palców ani uderzenia głową o wystający kant. Bardzo ważny jest jednak ich profesjonalny montaż.
Popularny mit o tym, że drzwi bezprzylgowe wymagają ukrytych zawiasów, również można włożyć między bajki. Owszem, wizualnie taka wersja prezentuje się nieco lepiej, jednak tylko w sytuacji gdy drzwi są zamknięte. Z tego powodu, ich zakup należy rozważyć przede wszystkim w kontekście drzwi, które rzadko pozostawiamy otwarte.

STARCIE KLASYKI Z NOWOCZESNOŚCIĄ
Drzwi bezprzylgowe to niewątpliwie nowocześniejsze rozwiązanie, zaś ich minimalistyczna forma świetnie prezentuje się we współczesnych wnętrzach. Z punktu widzenia funkcjonalności nie ma między nimi żadnych różnic, dlatego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim rodzajem wystroju oraz osobistymi preferencjami domowników.

 

kontakt

biuro obsługi klienta:
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Poland
 
tel.: +48 32 700 72 27

e-mail: biuro@klea.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

UWAGA!
Przedstawione w materiałach reklamowych, w tym także na stronie internetowej, kolory wybarwień i fornirów mają charakter poglądowy, nie powinny być traktowane zobowiązująco i nie mogą być podstawą złożenia zamówienia. Przy wyborze fornirów lub kolorów należy korzystać ze wzornika - próbek rzeczywistego materiału. Należy także pamiętać, że drewno jest produktem naturalnym, nieznaczne różnice koloru w przypadku róznych partii produkcyjnych nie należy traktować jak wadę wyrobu, a jego zaletę.
 
Treść niniejszej strony, należącej do firmy Moric, chroniona jest prawem autorskim. Wszelkie przypadki niedozwolonego użycia lub rozpowszechniania jakiejkolwiek zawartości witryny podlegają sankcjom na mocy prawa cywilnego i karnego.