Zalety drzwi drewnianych

Drewno jest przez nas wykorzystywane od tysiącleci. Stanowi jeden z głównych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, służy do tworzenia mebli, ozdób oraz różnorakich akcesoriów. Ze względu na liczne zalety, z drewna tworzy się jeden z najważniejszych elementów w każdym domu – drzwi.

Jakie są główne plusy wynikające z posiadania drewnianych drzwi?

PROSTOTA I NATURALNOŚĆ
Drewniane drzwi charakteryzuje przede wszystkim w prostota, będąca główną zaletą tego surowca. Można je, rzecz jasna, dowolnie modelować i fantazyjnie zdobić jednak nic nie przebije nieskomplikowanego piękna tkwiącego w drewnie. Są w stu procentach ekologiczne i doskonale wpasowują się w każdy dom o drewnianym wykończeniu. Powyższe cechy, w połączeniu z niezwykle szeroką gamą kolorów i gatunków drewna, sprawiają, że drewniane drzwi są najchętniej wybierane pod każdą szerokością geograficzną i w każdym klimacie.

WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE DREWNA
Łatwe w obróbce oraz montażu, drewno charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną. Skutecznie chroni przed gorącem oraz zimnem, korzystnie wpływając na mikroklimat panujący w pomieszczeniu. Poza temperaturą, drewniane drzwi wyjątkowo skutecznie wytłumiają hałas. Odpowiednio zaimpregnowane, drewno jest materiałem zaskakująco wytrzymałym. Odporne na uszkodzenia i odpowiednio ciężkie, stanowi doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe.

kontakt

biuro obsługi klienta:
ul. Nowa 28d
44-352 Czyżowice
Poland
 
tel.: +48 32 700 72 27

e-mail: biuro@klea.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

UWAGA!
Przedstawione w materiałach reklamowych, w tym także na stronie internetowej, kolory wybarwień i fornirów mają charakter poglądowy, nie powinny być traktowane zobowiązująco i nie mogą być podstawą złożenia zamówienia. Przy wyborze fornirów lub kolorów należy korzystać ze wzornika - próbek rzeczywistego materiału. Należy także pamiętać, że drewno jest produktem naturalnym, nieznaczne różnice koloru w przypadku róznych partii produkcyjnych nie należy traktować jak wadę wyrobu, a jego zaletę.
 
Treść niniejszej strony, należącej do firmy Moric, chroniona jest prawem autorskim. Wszelkie przypadki niedozwolonego użycia lub rozpowszechniania jakiejkolwiek zawartości witryny podlegają sankcjom na mocy prawa cywilnego i karnego.